همه چیز درباره‌ی Swagger

من ارسلان میربزرگی، در این مقاله قصد دارم در رابطه با Swagger با شما صحبت کنم. Swagger در واقع یک فریم ورک است که با هدف تعریف یک زبان آگنوستیک (زبان های آگنوستیک به اندازه‌ای انعطاف پذیرند که تمام کارهایی که از آنها انتظار دارید را می‌توانند برای شما انجام دهند) به عنوان رابط با REST API ها ایجاد شده است. این فریم ورک به کامپیوتر و شخص این امکان را می‌دهد که بدون دسترسی به سورس کد، داکیومنت‌ها و یا ترافیک اینترنت، به ظرفیت‌های سرویس‌ها دسترسی پیدا کنند. در صورتی که  Swagger  به صورت صحیح تعریف شود، کاربر می‌تواند با استفاده از کمترین میزان پیاده سازی لاجیک، متوجه remote service شود و با آن تعامل برقرار کند. Swagger بخش حدس زدن در فراخوانی سرویس را، مانند کاری که interface ها برای زبان‌های سطح پایینتر انجام می‌دهند، حذف می‌کند. به صورت تخصصی‌تر می‌توان گفت که Swagger  یک ابزار کارآمد و رسمی است که توسط دسته بزرگی از ابزار دیگر احاطه شده است و شامل تمام بخش‌های رابط کاربری در فرانت اند، کتابخانه‌های شامل کدهای سطح پایین و  API های تجاری و مدیریتی است.
swagger چیست؟

نمونه ای از وابستگی های Swagger

ابتدا موارد زیر را که برای شروع کار نیاز داریم به maven اضافه می‌کنیم.
swagger چیست؟
در مرحله بعد، کلاس و پکیج زیر را ایجاد می‌کنیم.
swagger چیست؟به کلاس SwaggerConf دقت کنید.
swagger چیست؟به #1  و *1   که با کادرهای قرمز رنگ مشخص شده اند دقت کنید. عبارت “com” نام پکیجی است که تمام پکیج‌ها و کلاس‌ها در آن قرار دارند.
swagger چیست؟
به #2  و *2   که با کادرهای بنفش مشخص شده اند دقت کنید. تمام کنترلر‌های این برنامه با آدرس /rest/ شروع شده اند و در ادامه آن عبارات /rest/courses  و /rest/teacher  اضافه شده است. به همین دلیل از/rest.*    استفاده می‌کنیم.  به انوتیشن‌های Configuration و EnableSwagger2  در کلاس SwaggerConf دقت کنید.
در مرحله بعد، پورتی را برای پروژه ایجاد کرده و پروژه را ایجاد می‌کنیم, به این منظور ابتدا به آدرس http://localhost:8080/swagger-ui.html  می‌رویم و مراحل را طبق 3 تصویر زیر دنبال می‌کنیم.
تصویر 1:
swagger چیست؟
تصویر 2:
swagger چیست؟
تصویر 3:
swagger چیست؟
در این مرحله، در کلاس SwaggerConf تغییراتی را مطابق تصویر زیر اعمال می‌کنیم.
swagger چیست؟
که این تغییرات در 2 تصویر زیر قابل مشاهده هستند.
swagger چیست؟
swagger چیست؟
در این مرحله به کلاس CourseController می‌رویم.
swagger چیست؟
پس رفتن به کلاس CourseController  در بالای متد insert عبارت @Api را تایپ می‌کنیم. در این حالت چند پیشنهاد برای ما نمایش داده می‌شود.
swagger چیست؟
از بین پیشنهادهای نمایش داده شده، ApiOperation@ را انتخاب می‌کنیم.
swagger چیست؟
پس از آن می‌توانید تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید.
swagger چیست؟
تصویر زیر نیز نمونه دیگری از مثال ذکر شده است.
swagger چیست؟

ارسال دیدگاه

− 5 = 4

این جا قراره با هم زبان برنامه نویسی جاوا رو یاد بگیریم. اگه جواب سوالتو توی مقاله ها پیدا نکردی، میتونی بهم ایمیل بزنی تا راهنماییت کنم. اگر موضوعاتی رو پیشنهاد داری حتما برام بفرست. منتظر ایمیلتم

پیام با موفقیت ثبت شد.
خطایی رخ داده است.